Dôkladný pohľad do šálky čaju

Pitie čaju sa podobá na cestovanie. V šálke sa ukrýva celý príbeh – od počiatočného pestovania a zberu čajových lístkov cez ich úpravu až po zušľachťovanie pomocou rafinovaných korení, vzácnych aróm, kvalitného ovocia a pestrých kvetín. Ktoré sú najvýznamnejšie oblasti pestovania čaju? Kde sa nachádza najvyššie položená čajová plantáž na svete? Kto určuje chuťové profily a podľa čoho spoznáte kvalitu ručnej výroby? Prečítajte si kapitoly o čaji, ktoré siahajú ďaleko za hranice nášho sortimentu. Ďalšie informácie si môžete prečítať na našej medzinárodnej stránke.

Kvalita ručnej výroby

Čaj je chúlostivý prírodný produkt. Dokonca aj v priebehu jednej sezóny dochádza k výrazným výkyvom v kvalite: Stačí pár hodín slnka a čaj, ktorý bol zberaný dopoludnia, chutí inak ako čaj pozbieraný popoludní. Naši odborníci na čaj dokážu vďaka svojim citlivým nosom a trénovanému pohľadu spoľahlivo rozpoznať tieto rozdiely: Jednotlivé proveniencie pre všetky druhy sa nakupujú v špičkovej kvalite a po dôslednom ochutnaní sa ručne premiešajú a zabalia tak, aby sa dokonale uchovala ich aróma.

Čo možno neviete o čaji

Vedeli ste, že podľa jednej legendy bol čaj po prvýkrát objavený v Číne už pred približne 5 000 rokmi? Aký je rozdiel medzi čiernym a zeleným čajom a prečo nie je bylinný čaj vo svojej podstate žiadnym čajom? Čo sa ukrýva za stupňom rozdrvenia lístkov SFTGFOP1? A na čo musíte počas prípravy čaju klásť dôraz? Odpovede nájdete v našej rubrike „Čo možno neviete o čaji“.

Ochutnávanie čaju

Hovorí sa, že dávni čínski čajoví majstri dokázali určiť, či bola šálka čaju zaliata vodou z blízkosti brehu rieky, zo stredu rieky alebo vodou zo studne. Aj na nášho čajového majstra sú kladené vysoké nároky. Denne ochutná približne 300 šálok, aby sa vždy dosiahla špičková kvalita a chuťový profil 115 druhov čaju značky Dallmayr.


Ďalšie informácie nájdete na našej medzinárodnej stránke:

Kvalita ručnej výroby

Objavte to najlepšie z najlepšieho

Kvalita ručnej výroby

Čo možno neviete
o čaji

Prečítajte si všetko zaujímavé o téme čaju

Poznatky o čaji

Ochutnávanie čaju

Pohľad do vesmíru chutí

Ochutnávanie čaju


Naša webová stránka používa cookies. Pre ďalšie informácie kliknite sem. Kliknutím na voľbu „Súhlasím“, dávate súhlas na ich používanie.