Kávové zrno

Správny čuch na výnimočné veci

Tajomstvo nezameniteľného charakteru kávy Dallmayr tkvie už v surových kávových zrnách: Používame výlučne najkvalitnejšie odrody kávy z vysokohorských oblastí najlepších pestovateľských kútov sveta. Naši najvýznamnejší dodávatelia sú z Etiópie, Papuy-Novej Guinei, Kolumbie a Brazílie.

Cesta kávových zŕn je dlhá. Naši nákupcovia kávy starostlivo dbajú na dlhodobo vysokú a stálu kvalitu a presne sledujú dlhú púť zŕn z krajiny ich pôvodu až na pulty v našich obchodoch.


Svet našich značiek

Ponorte sa do nášho pestrého sortimentu

Značky kávy

Spôsoby prípravy

Nájdite si vhodnú kávu podľa vášho gusta

Príprava

Záruka kvality

Objavte to najlepšie z najlepších
Záruka kvality

Trvalo udržateľný rozvoj

Prečítajte si, kde a ako sa angažujeme
Trvalá udržateľnosť

Poznatky o káve

Prečítajte si všetko o zaujímavej téme kávy
Poznatky o káve


Rodinné farmy namiesto veľkých plantáží

Zrná arabiky z vysokohorských oblastí Etiópie tvoria základ takmer všetkých káv značky Dallmayr. V tejto východoafrickej krajine vládne ideálna súhra úrodnej pôdy, nadmorskej výšky a klímy. Ešte aj dnes sa oberajú bobule kávovníkov, ktoré rastú divoko v pralese alebo na malých vidieckych výsadbách.

Kvalita od zrnka až po šálku

V úzkom kontakte s roľníkmi ju naši odborníci kontrolujú priamo na mieste zberu. Už pri kávových bobuliach na kríkoch je možné odhadnúť-, akú kvalitu budú mať zrná a nakoniec aj samotná šálka kávuy. Naši odborníci nakupujú iba kávu, ktorá pomaly naplno dozrievajú v klimaticky uprednostňovaných vysokohorských polohách, je starostlivo oberaná a spracovaná. Kávovníkové bobule sa následne špeciálnym spôsobom „premývajú“, čo prispieva k dodatočnému zvýšeniu kvality surovej kávy.

Ochutnávanie kávy

Je skvelé, že stále existuje niečo také dobré

V Nemecku testujú naši odborníci až 400 šálok kávy denne, aby skontrolovali rôzne dodávky a určili zmesi. Najnáročnejšia úloha spočíva v snahe dosiahnuť napriek výkyvom v zbere úrody vždy rovnaký chuťový profil jednotlivých druhov káv značky Dallmayr. Tým garantujeme, že napr. vaša šálka kávy Prodomo alebo Crema d'Oro chutí vždy rovnako skvele.

Jednoducho
pyramidálne!

Pôžitok v kancelárii
Informujte sa!

Naša webová stránka používa cookies. Pre ďalšie informácie kliknite sem. Kliknutím na voľbu „Súhlasím“, dávate súhlas na ich používanie.