Kávové zrno

Čo sa ukrýva za zrnkom

Ani o jednom prírodnom produkte nekoluje toľko legiend a anekdot, ako o káve. Ťažko by ste hľadali nápoj, o ktorom sa napísalo tak veľa – o káve bolo vypracovaných až 19 000 vedeckých výskumov. Na tejto stránke vám otvoríme bránu do „dobrodružného sveta kávy“ a k mnohým zaujímavým témam, ktoré ďaleko presahujú náš sortiment. Ďalšie informácie o tejto téme si môžete prečítať na našej medzinárodnej stránke.

Záruka kvality

Firma Dallmayr v Mníchove je už 300 rokov známa svojimi špecialitami. Už v roku 1900 patrila spoločnosť Dallmayr k popredným lahôdkarským firmám v Európe a bola, okrem iného, aj dvorným dodávateľom pre bavorský kráľovský palác a nemecký cisársky dvor v Berlíne. Aj v súčasnosti je naším záväzkom vždy a všade poskytovať špičkovú kvalitu. Či už pri káve, čaji alebo iných delikatesách.

Trvalo udržateľný rozvoj

Keďže sme rodinný podnik, odjakživa sme sa cítili zaviazaní nielen našim pracovníkom, ale aj pestovateľom kávy a ich životnému prostrediu. Za ich ochranu sa zasadzujeme konkrétne v Etiópii a Tanzánii. Spolupráca s nadáciou Almazie a Karlheinza Böhmových, ako aj s inštitútom Jane Goodallovej je pre nás srdcovou záležitosťou. Produkty označené pečaťou UTZ Certified, bio kvality a Fair Trade sú skvelým zavŕšením nášho sortimentu.

Čo možno neviete o káve

Vedeli ste, že neopražené kávové zrná sú v podstate sušenými jadierkami kávovníkových bobúľ a pre človeka sú nejedlé? Majú len jemnú vôňu pripomínajúcu seno. Až pražením sa aktivujú chemické reakcie, ktoré v zrnku uvoľnia až 1000 rôznych aróm. Poznatky o káve získané spoločnosťou Dallmayr pomáhajú odhaliť tajomstvá ukryté v kávových zrnkách. Poďte s nami…

Mediatéka

Celé generácie v Nemecku poznajú televíznu reklamu s nezameniteľnou melódiou značky Dallmayr, ktorá akoby vdýchla do domácnosti vôňu čerstvo upraženej kávy. Započúvajte sa a pozrite si aktuálne aj historické spoty značky Dallmayr. V mediatéke nájdete hudbu na pokojné posedenie pri káve.


Ďalšie informácie o tejto téme nájdete na našej medzinárodnej stránke:

Záruka kvality

Najlepší z najlepších

Záruka kvality

Trvalo udržateľný rozvoj

Žiť podľa hodnôt. Konať udržateľne.

Trvalo udržateľný rozvoj

Poznatky o káve

Dobré vedieť

Poznatky o káve


Naša webová stránka používa cookies. Pre ďalšie informácie kliknite sem. Kliknutím na voľbu „Súhlasím“, dávate súhlas na ich používanie.