Krok za krokom k úspechu

Hlavné sídlo spoločnosti Dallmayr v Mníchove sa môže popýšiť viac ako 300-ročnou históriou. Oba bronzové erby na fasáde budovy sú vyjadrením prísľubu kvality, ktorému zostáva tento rodinný podnik s bohatou tradíciou vždy verný. Na tom sa ani v budúcnosti nič nezmení.

Pozrite si našu históriu od dnes späť do minulosti...

Dnes

Dom lahôdok Dallmayr Delikatessenhaus je pre návštevníkov magnetom: Rok čo rok pritiahne viac ako 1,4 mil. návštevníkov z celého sveta, pričom tento dom v centre mesta navštívi rovnaký počet Mníchovčanov.

Káva Dallmayr
sa vďaka svojej špičkovej značke Prodomo zaradila k popredným značkovým produktom na nemeckom trhu s kávou. Sortiment Dallmayr sa neustále rozširuje o nové produkty, ktoré odrážajú aktuálne trendy, ako sú napr. Dallmayr Crema d´Oro a Dallmayr French Press Selection.

Dallmayr Vending & Office
si v celom Nemecku získava renomé popredného dodávateľa lahodnej kávy z automatických prístrojov. Viac ako 50 000 automatov značky Dallmayr je rozmiestnených v celkovo 14 krajinách Európy a na Strednom východe.

Aj napriek rastu v uplynulých rokoch zostáva spoločnosť Dallmayr naďalej rodinným podnikom, ktorý aj dnes vedú jeho vlastníci Georg Randlkofer (zodpovedný za lahôdkarstvo Delikatessenhaus, ako aj divíziu Party & Catering) a Wolfgang Wille (zodpovedný za divíziu kávy, ako aj Vending & Office) s podporu ďalšej generácie členov rodiny.

1991

Vstupujeme do zahraničia: V strednej a východnej Európe boli nainštalované prvé automaty značky Dallmayr.

1985

Nová štruktúra: Divízia kávy bola začlenená do novozaloženej spoločnosti Alois Dallmayr Kaffee oHG.

1977

Nové vedenie podniku: Wolfgang Wille, syn Konráda Wernera Willeho, a Georg Randlkofer, pravnuk Antona a Theresy Randlkoferovcov, preberajú vedenie podniku.

60. roky

Založenie Alois Dallmayr Automaten-Service:
Spoločnosť Dallmayr vyvíja ako ako jedna z prvých spoločností v Nemecku vysokokvalitné produkty vhodné do automatov. Tým bol položený základný kameň spoločnosti Alois Dallmayr Automaten-Service.

Konrad Werner Wille vytvára špecialitu Prodomo, ktorá si čoskoro získava srdcia milovníkov kávy v celom Bavorsku.

50. roky

Obnovenie a prvé úspechy:
Sídlo firmy Dallmayr opäť zažiari v plnej kráse svojou umeleckou fasádou. Divízia kávy sa úspešne rozvíja a popri tom sa rýchlo šíri dobrá povesť firmy v oblasti lahôdok ako aj kávy.

40. roky

Celkom na dne:
Vojna je katastrófou. Sídlo firmy na ulici Dienerstraße je totálne zničené. Paul Randlkofer a Konrad Werner Wille dávajú všetku svoju energiu do opätovného vybudovania firmy.

1933

Začiatok kávovej éry: Konrad Werner Wille, iba 19-ročný odborník na kávu z Brém, vybuduje vo firme Dallmayr špeciálne oddelenie zamerané na kávu. Nakupuje surovú kávu, sám stojí pri pražiarenskom stroji a organizuje aj predaj. Zrodila sa obchodná značka Dallmayr Kaffee.

1931

Ťažké časy: Pretrvávajúca zlá hospodárska situácia po „Čiernom piatku“ stavia firmu Dallmayr pred náročnú skúšku. Lahôdkarstvo Delikatessenhaus hľadá ďalší pilier – tým má byť káva.

1912

Vzostup a expanzia: Obchod sa rozrastá na viac ako dvojnásobnú veľkosť. V tom čase zamestnáva okolo 70 pracovníkov.

Okolo roku 1900

Kráľovský dvorný dodávateľ: Pod vedením veľmi schopnej Theresy Randlkoferovej sa firma Dallmayr radí medzi najlepších výrobcov lahôdok v Európe. Obchodu je udelený titul kráľovského dvorného dodávateľa v Bavorsku a medzi jeho zákazníkov patrí nemecký cisársky dvor, ako aj 14 ďalších európskych kniežacích a kráľovských rodín.

1895

Na čele stojí žena: Alois Dallmayr predáva firmu aj obchod Antonovi Randlkoferovi. Po jeho smrti – už o dva roky neskôr – preberá vedenie firmy vdova Theresa Randlkoferová. V tej dobe išlo o senzáciu – žena šéfkou firmy!

1870

Alois Dallmayr: Podnik dostáva svoj terajší názov od majiteľa a obchodníka Aloisa Dallmayra z mestečka Wolnzach v oblasti Hallertau.

Alois Dallmayr

Okolo roku 1700

Začiatky: Prvý záznam o obchode, ktorý neskôr ponesie názov „Dallmayr“, pochádza z roku 1700. V tom čase prevádzkuje mníchovský obchodník Christian Reitter tento podnik.

Naša webová stránka používa cookies. Pre ďalšie informácie kliknite sem. Kliknutím na voľbu „Súhlasím“, dávate súhlas na ich používanie.